UČNA PRIPRAVA NA URO DSP (3.RAZRED)
Schema della sezione
-
Ime otroka:
Zaporedna številka srečanja:
Datum: 18.11.2024
Splošni cilji srečanja:
Utrdi črki m in n, branje zlogov
Konkreten cilj
- Razvijanje pozornosti
- Ob opori utrjuje črki m in n
- Uporablja prst za sledenje pri branju
- Bere posamezne zloge in dvozložne besede
Pripomočki in materiali:
Kartonček, barvice, pladenj z mivko, besede s črkama m in n, kartončki z zlogi, družabna igra človek ne jezi se
Aktivnost (namen in operacionalizirani cilji)
Potek dela
Uporabljeni materiali in pripomočki
Ugotovitve, opažanja
Uvod:
Vaja za razvijanje pozornosti; nariši, kar ti sporoča navodilo
Pripravim list z vajo, razložim navodilo in ga usmerjam
List z nalogo, barvice
Ima težave s stranskostjo, riše levo namesto desno
Osrednji del ure:
Utrjuje črki m in n:
- Utrjuje zapis črke m in n
- V besedah vse črke m pobarva z rdečo barvo, vse črke n pa z modro barvo.
- Ustrezno prebere besedilo
- V križanko zapiše manjkajočo črko m in n
- Samostojno popravi napačen zapis črke m in n
- Pri branju sledi besedilu s kazalcem
- Sestavi dvozložno besedo in jo prebere
Ponovimo, kakšni sta veliki in mali črki M in N. V mivko rišemo črki m in n. Pripravim delovni list in mu naročim, da v prazna okenca vpiše črki m in n. Vse črke m pobarva rdeče, vse črke n pa z modro barvo. Pomaga si s kartončkom, ki ga je izdelal. Besede ustrezno prebere. Prepiše besede, v katerih sta istočasno črki m in n. besede prebere.
Reši križanko.
Pripravim zloge na kartončkih in ga pustim, da jih ogleda. Potem prebere nekaj zlogov. Zlog nato dam v lonček. Izvleče dva zloga in ju prebere skupaj ter pove, ali ima beseda kakšen pomen.
Pladenj z mivko
List z besedami
Rdeča in modra barvica
Križanka, svinčnik
Kartončki z zlogi
- Vajo izvajam počasi. da mi lahko sledi
- Večkrat pogleda v kartonček
- Pravilno zapiše črki m in n
- Pri branju si pomaga s kartončkom
- Prepiše ustrezno besede
- Besede, ki nastanejo iz zlogov, so mu smešne
- Prepozna smiselno besedo
Zaključek:
Družabna igra človek ne jezi se
-ob igri se sprosti
Pripravim igralno površino. Igrava, dokler nekdo prvi ne pride v svojo hiško.
Družabna igra človek ne jezi se.
V igri uživa, je tekmovalen
Sinteza ugotovitev in predlogi za izboljšanje:
- Vizualna opora mu pomaga pri reševanju oziroma zapisu
- Pri zapisu meša zapis tiskanih in pisanih črk
Priloga k pripravi: Listi, ki jih je reševal pri uri, narek, ki ga je pisal v razredu.
Samoevalvacija otroka: Raje bi se celo uro igral človek ne jezi se.