1.-3. razred - Likovna umetnost
Schema della sezione
-
Pozdravljeni.
Spletna učilnica je namenjena učencem 1.-3. r. Naloge bodo tedensko razdeljene po razredih.
-
Spet imate delo od doma.
Naloga se dotika likovnega področja “likovna raba” na temo “igrišče za hišnega ljubljenčka”.
Prvič lahko to narišeš, drugič lahko narisano izdelaš kot maketo iz kateregakoli materiala ( legokocke, papir, plastelin, les, 3D program) in tretjič lahko to izdelaš v naravni velikosti -ZARES-za svojega Ljubljenčka.
Bodi kreativen in ustvarjalen, mogoče probaj celo pretiravati, lahko pa ostaneš reralen in ustvariš samo to kar že poznaš...
Vse izdelke pošlješ razredniku v vednost (sliko pošlji na mail). Veselo na deloooo!!!!!!
Lp.Miro -

Čao. Evo novega tedna. Upam, da ste ustvarjali in pridno pošiljali likovna dela. Hvala vsem.
Ker je tedenska tema namenjena vsem učencem OŠ Koseze, se je v navodila prikradla neljuba informacija. Zato jo popravljam.
Likovna dela pošiljajo svojim razrednikom samo učenci razredne stopnje. Torej učenci od prvega do petega razreda (1.-5.r).
Ostali učenci (višje stopnje) od 6-9 razreda pa pošljete meni (moj mail je miroeprof74@gmail.com).
Hvala vsem (tudi razrednikom) za vse v minulem tednu...
1.-5. Razred...likovna naloga je izdelati plakat za »tradicionalni SLOVENSKI zajterk«…likovna tehnika je poljubna. Vsak si izbere tehnika, ki mu ustreza -
Novi teden...
IN Akcija!!!!!...novi teden prinaša likovno nalogo, ki jo izdelate v poljubni tehniki, bolj kot je izvirna lažje jo boste dokončali. Odtiskujte, lepite, zlagajte, rišite, pišite....
Pismo božičku v simbolih...kot egipčansko pismo...s simboli...kaj si želite, da božično-novoltne dneve z nasmehom preživite...pa lepo na delo...
Lp. do drugega tedna Miro
Naslov dela je: kaj si kot družina želimo za novo leto? Ugani!!!! ;)

-
Dobrer začetek tedna vam želim! Še smo skupaj in upam, da tako ostane do konca. Najprej hvala za tooooono mailov (hvala tudi učencem, ki jih še ne učim). Zdelo se mi je, da prvič u Lajfu dobivam toliko majnih darilc. iiiiiii, kako pozornost od vas. Počaščen sem(ali pa je bila to samo posledica ocenjevanja). No ja!? Uglavnem lepo, da delate in čaka vas nova naloga(nagrada pa taka!?). Tako kot že za prejšnje in pred pred prejšnje novoletne praznike, ta teden delamo Božičn- Novoletne okrasek. Eden!!!! Navodila! Kreativno reši !) LIKOVNI PROBLEM in me preseneti(kot vedno!) Iztočnica. Uporabi kar imaš, recikliraj, lepi, brusi, kvačkaj, lomi, napihuj, ali konec koncev samo nariši božični okrasek(mislim na bunkico), ki mi bo (vam bo) polepšala oz. olepšala ta čas DOMA… pa lepo na delo.pa ne komplicirat!!!!!pliz!!!! Kreativa velja!!!!! Pozor!!!! Tisti ki ste vešči 3D prostora, to probajte pokazati (že že rišete) ostali pa rišite letom primerno. Hvala.
-
Pozdravljeni!
Najprej, hvala za vsa poslana dela. Super odzivni ste in delavni. Bravo!
Tedenske naloge za ta teden ni. Ostale informacije dobite v Sredo za likovno nalogo, ki sledi v Petek.
V navodilih bo opis Petkovega dneva, o katerem vas bodo obvestile tudi razredniki. Vsi pa rišite še naprej. Se beremo v Sredo in slišimo v Petek.
Lp.Miro
OPRAVIČILO!!!!! :)
Tudi če to berete v sredo, ni nič narobe.
To je opravičilo, ker sem NAVODILA za ta teden narobe razumel in ga posredoval napačnim skupinam(vse to prej se je nanašalo na učence predmetne stopnje, ki imajo v Petek tehnični dan).
Navodila za ta teden. Poustvari in nariši svojega najljubšega otroškega junaka iz SLOVENSKE LITERATURE. UPAM da jih poznate veliko(nanaša se tako na film, strip ali pa pravljico)…likovne tehnike so poljubne…hvala vsem za potrpežljivost in še enkrat iskreno opravičilo!
Lp. Miro
P.S. moj naljubši junak je bil Lakotnik ... veliko je jedel in neštetokrat je popestril življenje Trdonji in Zvitorepcu...hahahahaha
-

Končno, zimska idila!
Tedenska naloga!
Stopinje v snegu!
Živalske!
Božičkove!
Malo mešano!
1. Likovno področje - grafika.
Tehnika je odtiskovanje s pomočjo štampiljke.
Navodila. Iz krompirja izdelaj poljubno obliko štampiljke, nanj nanesi barvo (če je nimaš, uporabi črnilo iz nalivnega peresa) in kompozicijsko reši likovni problem.
ALI pa….
2. Mešana tehnika
Izberi stari koledar z zimskim motivom, staro razglednico zime, ali iz interneta posnami sliko zime, doriši stopinje ali odtisni štampiljko, ki si jo izdelal sam, uporabi štampiljke, ki jih imaš doma, in oblikuj novo likovno delo.
P.S. teme, o katerih lahko razmisliš (nogomet na snegu, božiček je nakrmil jelenčke, mačke so se lovile po zasneženi strehi, ptički so pozobali zrnje … )
-
Božični pozdrav!
Še malo in počitnice so tu.
Najprej hvala vsem za sodelovanje, potrpljenje in seveda za vestno opravljanje naloženega dela.
Tedenska naloga ni naloga ampak prijetno opravilo. Okrasiš in urediš prostor v duhu prihajajočih praznikov in si privoščiš malo kreativnega odmora.
Slišimo in vidimo se v novem letu 2021. Lepo in zdravo 2021! Čao.
-
Lep po novo letni teden želim.
Naloga za ta teden .
Likovno področje: risanje
Tema: strip
Motiv: 3 sekunde do polnoči
Razlaga .
V treh sličicah opiši dogodek, ki si si ga najbolj zapomnil in ga je vredno opisati. Uporabi tehniko risanja s pomočjo točk. Lahko uporabiš tudi barvne flumastre (glej likovno predlogo)…
Čao in kmalu na snidenje!

-
Pogled z mojega okna
Pozdravljeni.
To je Likovna naloga za ta teden.
Likovna tehnika je tuš. Če nimaš tega in tuš peresa, lahko uporabiš črnilo iz nalivnika in leseno paličico.
Tema naj bo aktualna in malo hudomušna(humoristična).
Tema tega tedna izvira iz časopisa Dnevnik, kjer so na zadnjih straneh, tedensko risali in objavljali feljton pogled iz mojega okna.
To je že nekaj časa tvoje okno v svet. UživiTe.
Čao
-
Pozdravljeni.
Zaradi nenehnega razmišljanja o dostopnosti material, ceni in seveda pogojev izdelave v Kovid časih, zamujam(spet) s tedensko nalogo. Prosim, da pri vseh navodilih in nalogah upoštevate svoje realne zmožnosti in za likovno uporabljate čim več izvirnih idej . O materialnu in izdelavi pa se znajdite in reciklirajte. Vedno se lahko zatečete k papirju in svinčniku(brez risanja pa res ne gre), brez bojazni in dodatnih vprašanj.
Hvala Tudi za poslana dela in opravičilo za malo slabše komentiranje vaših izdelkov. Zmanjkalo mi je kreativnih odgovorov in Časovno se ne izide. Bom ta teden vložil več truda v odgovore(bom bolj kritičen hahahahaha).
TOREJ - Novi teden, nova doživetja.
Tema: Zapestnica (na nogi, na roki, okoli trebuha , zapestnica okoli vratu),ušesna, nosna verižica...)
Likovno področje: likovna raba
Tehnika: mešana tehnika
Materiali: slano testo ali testo za kruh in žitarice ali žica in koravdice ali vrvica in gumi bomboni ali lesene spletene vejice , fimo masa, das masa, papir ....itd
Izdelaš zapestnico(ali več njih) iz katerega koli materiala(ki ti je pri roki). Navdih naj ti bo Ta, za katerega(o)jo boš idelal. Najsi bo to okrasna ali sporočilna, izvezeno, nanizana ali pa za pojesti. Naj bo Izvirna in sporočilna. Na njih odtiskuješ, zavezuješ, limaš ali pa prepogibaš...
P.S. V resnici pa bi Rad videl zapestnico, ki vam jo bi podaril nezemljan, Egiptovska kraljica, deževni gozd, vaš Vnuček ali pa vaš hišni ljubljenček. Zaslužite si jo! Thx
Hvala! Lp Miró