Odslej lahko organizirate videokonference kar iz Arnes Učilnic!
Uporaba je enostavna, saj lahko vsak učitelj (oziroma izvajalec s pravico urejanja predmeta) doda dejavnost Videokonferenca Jitsi. V vodiču za Arnes Učilnice smo vam pripravili navodila za dodajanje in upravljanje nastavitev te dejavnosti.
Videokonference v Učilnicah uporabljajo programsko opremo Jitsi Meet, ki je postavljena Arnesovih strežnikih in nastavljena samo za delo z Učilnicami. Tako je dostop do njih možen le prek AAI-prijave v Učilnice ali prek dostopa gosta, če je vključen za predmet, kjer se nahaja dejavnost. Tako se imena in priimki ter slike profilov samodejno prenesejo iz Učilnic v konferenco. Ravno tako lahko le učitelji pridobijo možnost moderatorja.
Teoretičnih omejitev glede števila udeležencev ni, čeprav se je v praksi izkazalo, da lahko v eni videokonferenci sodeluje do 70 udeležencev (preverite poglavje priporočila v vodiču).
Če kljub temu hočete bolj odprt dostop do videokonferenc pa lahko še vedno uporabljate Arnes VID.