Košarica je narejena iz vej, ki smo jih prehodno narezali. 

Najprej iz vejic oblikuješ dno košarice. Vejice zlagaj poljubno, vendar dovolj skupaj, da se bodo lažje zlepile. Tu ni bilo nobene "matematike", saj tudi v naravi ni nič simetrično. Ko je dno zalepljeno skupaj, začneš graditi obliko košarice. 


Osrednji del košarice ostaja prazen. Gradiš samo rob košarice.

Vejice se prepletajo ena čez drugo. Paziš le, da je na stikih dovolj lepila. 


Nekje okoli hiše imaš sigurno kakšno zimzeleno rastlino. Z njo rahlo okrasiš rob tako, da ti bo všeč.


Že kar dobro zgleda, kajne. 

Košarico okrasiš s tem, kar imaš na razpolago. Mi smo v gozdu nabrali storže, polžje hišice in nekaj resja. 




Zaenkrat so v košarici še okrasni pirhi. Komaj pa čakamo, da bodo pravi ;)

Poizkusi še ti. :)

Učiteljica Tanja



Končno smo lahko v košarico položili prave pirhe, pobarvane v čebulnih olupkih in okrašeni izpod rok otrok.

Prav lepe praznike vam želim.

Tanja



Zadnja sprememba: sobota, 11 april 2020, 09:40