Ko sta se otroka zunaj igrala, po domače povedano "jagala", se mi je porodila ideja za izdelavo tega filmčka.


Nekaj idej za hladnejše dni, ko ni primerno valjanje po tleh:

- ugibanje živali z odgovori "da" in "ne",

- poišči novo besedo na zadnjo črko predhodne besede (primer: avto - očala - astronavt - triatlon - nebo - ogrlica...),

- tvorba povedi z dodajanjem novih besed, tako da vsak naslednji igralec ponovi celotno poved, ki je bila oblikovana do tedaj, in doda svojo besedo,

- potapljanje ladjic (lahko klasično na papirju, tako kot včasih), 

- otroci obožujejo vislice in

- igra, ki sva se jo igrala z bratom:


S prstom nežno potisnemo pisalo naprej tako, da pusti sled. Kjer se njegova sled konča, označimo točko, ki je izhodišče za naslednjo potezo. Na papir lahko narišemo tudi različne ovire, npr: drevo, ograjo, zid, skalo..., ki jih s pisalom ne smemo zadeti. Zmaga tisti igralec, ki prej pride do v naprej določenega cilja. 

Pa veliko zabave vam želim. 

Tanja



Last modified: Tuesday, 5 May 2020, 9:08 AM