Past simple tense

Past simple tense

di Nina Novak -
Numero di risposte: 0

Učitelj

Datum

Razred

Predmet

Teden

Ura

Nina Novak

6. 10. 2023

8.

angleščina

 

13

Učna tema – naslov ure

Past simple vs. Past continuous

Učna enota

Module 1 – Unit 2 – Step 2

Splošni cilji

a)      Poslušanje in slušno razumevanje:

  Učenci poslušajo in razumejo navodila za delo, poslušajo zvočni zapis.

  S poslušanjem preverijo rešitve.

b)      Govorno sporočanje:

  Odgovarjajo na vprašanja.

  Uporabljajo ustrezna jezikovna sredstva.

  Govorijo o slikah.

a)      Branje in bralno razumevanje:

  Razvijajo sposobnosti branja in bralnega razumevanja.

  Glasno berejo posamezne besede in povedi.

b)      Pisanje in pisno sporočanje:

  Prepišejo nekatere povedi.

  Samostojno dopolnijo odgovore.

Učni cilji

a)      Izobraževalni:

  Opišejo pretekla dejanja – utrjujejo.

  Tvorijo pravilne odgovore glede na podatke.

b)      Jezikovne vsebine:

  besedišče, povezano z besedili

  raba časov Past continuous in Past simple – glede na primere na UL

Učni pripomočki

tabla Smartboard, šolski zvezek, slovnični zvezek, delovni listi

Učbenik/DZ

Messages 3 New edition

Učne metode

razgovor, razlaga, demonstracija, praktično delo, opazovanje

Učne oblike

frontalna, skupinska, individualna, delo v parih, delo po postajah

 

Potek učne ure

1.      Pregled domače naloge

2.      UČB, str. 16, nal. 1

Učenci povežejo glagole s slikami – preverimo s poslušanjem.

3.      UČB, str. 16, nal. 2: What were they doing?

Učenci opisujejo dogajanje na sliki – najprej ustno, nato povežejo oba dela z veznikom when.

Povedi preverimo s poslušanjem. Po poslušanju s pomočjo priloge Background (priročnik, str. 24) povem več o osebah in dogodkih iz »sestavljanke«. Uporabim slike, ki jih poiščem na internetu.

 

4.      UČB, str. 16, nal. 3: Past continuous and Past simple

Učenci dopolnijo razpredelnico, nato v slovnični zvezek zapišejo razlago, ki jo podpremo s primeri iz učbenika. Primere prevedemo v slovenščino, da učenci razumejo, kateri čas opisuje trajajoče dejanje in kateri končano dejanje.

 

5.      UČB, str. 17, nal. 4A

Učenci povedi s pravilnimi rešitvami prepišejo v slovnični zvezek takoj za razlago.

6.      UČB, str. 17, nal. 4B: Work in pairs

Učenci se v parih sprašujejo, kaj se je dogajalo v šoli, ko so prišli tja. Odgovarjajo na vprašanje.

7.      UČB, str. 122

Učenci v slovnični zvezek zapišejo povedi, v katerih uporabijo besede za dejavnosti na slikah.

8.      Delovni list za utrjevanje kombinacije časov Past simple in Past continuous

Domača naloga: Delovni list dokončajo doma.